MK-HC-IC-N-2 Zorg verlenen aan een vitaal bedreigde pasgeborene, onvoldoende reagerend op ondersteunende therapie waarbij intensivering van ondersteunende therapie en/of overname vitale functie(s) noodzakelijk is
Doelstelling
Waar draait het om bij deze EPA?
In een (acuut) verslechterende situatie is snelle en doordachte interventie cruciaal. Centraal staat de zorg voor vitaal bedreigde pasgeborenen (30-32 weken tot 28 dagen na de à terme datum) die onvoldoende reageren op ondersteunende therapie en bij wie intensivering of overname van vitale functies noodzakelijk is. In de zorgsetting op de HCN zal dit leiden tot stabilisatie van de pasgeborene totdat overplaatsing naar de NICU mogelijk is en in de zorgsetting op de NICU leidt dit tot intensieve zorgverlening. Het gaat hierbij om hoogcomplexe zorg waarin klinisch redeneren en accuraat en snel handelen het verschil maken.
Een uitgebreide beschrijving van deze EPA vind je op de site van het CZO.
Doelgroep
Voor wie is deze EPA?
Ben je een BIG-geregistreerde verpleegkundige èn werk je daarnaast op een (CZO-erkende) afdeling (highcare) neonatologie of NICU of kinderafdeling waar bovenstaande patiëntencategorie voorkomt dan ben je van harte welkom om deel te nemen.
Programma
Wat kun je verwachten?Deze EPA bestaat uit 3 lesdagen waarvan 1 zelfstudielesdag en 2 fysieke lesdagen. De lesdagen worden georganiseerd door UMC Zorgopleiders, een landelijk UMC-samenwerkingsverband in opleiden, en volg je samen met andere HCN- en ICN-studenten afkomstig van (Highcare) Neonatologie afdelingen en NICU’s uit het hele land. Voor de concrete onderwijsplanning en onderwijslocaties neem je contact op met je praktijkopleider en/ of de opleider van het LUMC.
Op de landelijke digitale leeromgeving staat een uitdagend onderwijsprogramma voor je klaar. De studiebelasting is in totaal gemiddeld 32 uur, dit is inclusief eigen voorbereidingstijd en lesdagen.
Certificering
- Certificaat College Zorgopleidingen (CZO) indien theorie behaald en praktijk bekwaam verklaard.
- Indien jouw ziekenhuis geen CZO-erkenning heeft dan ontvang jij een certificaat van Zorgopleidingen LUMC.